The Smurfs - King Smurf

26 Nisan 2015 Pazar

DEKORATİF BANYO RAFIM

         Merhabalar,

    Daha önceki yazılarımda hatırlarsanız yatak odasında geçici olarak kullandığım bir banyo rafımız vardı.O banyo rafının kullanım zamanı geldi diye düşünüyorum.Benimle birlikte banyo rafını boyamaya ve dekore etmeye hazır mısınız?      Neler yaptık?:

    Banyo rafının cam ve metal tabanlı yüzeylerini çıkarttık ve boyama yapacağımız yüzeyleri nemli bir bez ile sildik.Boyama işlemi sırasında zemine boya damlamaması için zemine poşet serdik.Boyama işlemine gelince çevreye daha duyarlı olan akrilik emülsiyonlu parlak beyaz boyayı kullandık.Boyama işleminde geniş yüzeylerde rulo ve dar yüzeylerde fırça kullandık.İki saat arayla toplamda 2 kat boya ile siyah rengi kapatmış olduk.

    Boyaya gelince kullandığım boyanın özelliklerini paylaşmadan edemeyeceğim.Boyanın hiç bir kokusu yoktu ve beni hiç rahatsız etmedi.Her ne kadar zemine poşet sersemde boya bulaşan yerleri tiner ile çıkartmama gerek kalmadan ıslak bir bez ile temizledim.En güzeli de kuruması için uzun bir süre beklemememiz oldu.

Dekore etmeye gelince;

    Üst rafa kozmetik amaçlı parfüm ve deodorantları yerleştirdim.İkinci rafa çoğunluğunu Madame Coco'dan aldığım oda kokusu,krem ve sıvı sabunları yerleştirdim.
Üçincü rafı  çok sevdiğim kokulu meyve sabunları ile dekore ettim.Unutmadan söyleyeyim; üst rafı biraz kalabalık görünce makyaj temizleme ürünlerinin bir kısmını bu rafa yerleştirdim.
Dördüncü rafa kokulu  kuru çiçeklerle dekore ettim.
Alt rafa ise el ve banyo havlularını yerleştirdim.
    Dekore ettiğim bu raf hem banyoya hoş bir güzellik kattı hem de bir çok banyo eşyasını topladı.Bu tarz fikirleri denemeye ne dersiniz?

    Diğer molalarımızda görüşmek dileğiyle...

6 yorum:

resimdefterimm dedi ki...

Çok hoş olmuş :)

aylinlimola blog dedi ki...

Teşekkür ederim :)

Yağmur & Serhat dedi ki...

Çok tatlı olmuşşş :)
Sizi takibe aldım, bende bloguma beklerim ..
http://yagmur-serhats.blogspot.com.tr/

aylinlimola blog dedi ki...

Merhabalar hoşgeldiniz.Blogunuzu takibe aliyorum.Görüşmek dileğiyle

sebuş dedi ki...

güzel bir yenileme olmuş
ellerine sağlık,
yaşasın geridönüşüm!

aylinlimola blog dedi ki...

çok teşekkür ederim bir şeylere kendi emeğimizi katmak yada değerlendirmek beni mutlu ediyor:)

 

Aylin'li Mola Template by Balköpüğü Tasarım